» » » «Укртатнафта» начала брать нефть у Казахстана
19:49 Понеділок 1 3 371
19:49, Понеділок, 3 вересня 2012
Бизнес 3 371 1

«Укртатнафта» начала брать нефть у Казахстана

«Укртатнафта» начала брать нефть у КазахстанаКомпания «Укртатнафта» начала импорт лёгкой нефти сорта Tengiz из Казахстана. Поставки казахстанского сырья на Кременчугский НПЗ начались с июля, сообщает украинское деловое агентство Finance.ua.
В частности, по данным агентства, за прошлый месяц на завод было поставлено около 80 тыс. тонн нефти Tengiz. Finance не располагает данными, каким транспортом нефть доставляется на завод.

Как сообщало агентство ранее, 3 августа оператор нефтетранспортной системы Украины компания «Укртранснефть» договорилась с «Укртатнафтой» о переработке 560 тыс. тонн нефти сорта Tengiz во втором полугодии 2012 и в течение 2013 года.

Ранее «Укртранснефть» выбрала компанию Transit S.A. (Швейцария) для покупки 560 тыс. тонн нефти сорта Tengiz для поставки на Кременчугский НПЗ.
 
 

Додати коментар

    • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
      heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
      winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
      worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
      expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
      disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
      joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
      sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
      neutral_faceno_mouthinnocent
    PIN: ----
    1 комментар
    1. fordmax
      fordmax з Украина
Kremenchug
      8 вересня 2012 07:59 #536693
      0
      ну че намана по карманам рассовали

      ПАТ «Укртранснафта» 17 березня за результатами тендеру уклало угоду з компанією «Transit S.A.» (Швейцарія) на постачання в 2012 році 300 000 тон нафти марки «Tengiz». Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
      Єдиним конкурентом «Transit S.A.» була офшорна компанія «Milbert Ventures INC» (Віргінські острови), яка контролюється групою «Приват». Переможець тендеру – «Transit S.A.» – називається у ЗМІ як один із учасників групи RosUkrEnergo.
      Загальна вартість розраховується за формулою: ціна товару*7,9158*300000 тон, де 7,9158 – коефіцієнт переводу барелів США в метричні тони на основі густини нафти, зазначеної у специфікації на запропонований сорт нафти. Якщо брати за основу розрахунку вартість нафти $100 за барель, то вартість всієї партії нафти для «Укртранснафти» складе близько $237 млн.
      Ціна визначатиметься як середнє між середньоарифметичними найвищого та найнижчого добових котирувань вартості сирої нафти BRENT (Dated), опублікованих у Platts crude oil marketwire із знижкою $0,35 за 1 барель.
      Загальна річна потреба України в нафті складає близько 20 млн тон, або близько 1,7 млн тон на місяць. Таким чином закуплений «Укртранснафтою» обсяг становить приблизно тижневий ресурс нафти для України.
      Нагадаємо, 17 лютого «Укртранснафта» уклала угоду з ПАТ «Укртатнафта» на послуги з переробки 300 000 тон нафти в 2012 році по 670 грн./т.
      Закупівля і переробка 300 000 тон нафти юридично оформила бізнес-процес, який аналітики ринку називають економічно вигідним для бізнесу групи «Приват» і збитковим для державної казни.
      Зокрема, у листопаді 2011 року ПАТ «Укртатнафта», яку очолює менеджмент «Привату», домовилась із «Укртранснафтою», яку очолює виходець із «Привату» Олександр Лазорко, про ціну переробки однієї тони нафти за 496 грн. У лютому ціна зросла до 670 грн./т. Разом із тим у березні 2011 року НАК «Нафтогаз України» уклав ідентичну угоду на переробку 1 млн. тон нафти через із лисичанським «Лініком». З ціною більш ніж удвічі дешевшою – 288 грн./т.
      Тоді ЗМІ також зафіксували збиток держави, оскільки нафта для «Лініку» була завезена в Україну через офшорну прокладку, яка збільшила ціну на $50 доларів за кожну тону. Відтак, 400 грн. на тоні, які держава втратила на попередній схемі, практично дорівнює сумі, яку буде втрачено на цьогорічній переробці.
    Бизнес 13:58 Вівторок 0 718 До уваги контролерів КІК — фізичних осіб! Державна податкова служба України повідомляє, що наразі триває кампанія подання контролюючими особами — фізичними особами Звітів про контрольовані іноземні компанії (далі — КІК) за 2022 та 2023 звітні періоди.