Неоголошена війна проти української мови

0
Горожане
+ 10
Почетный
гражданин
Неоголошена війна проти української мови

Нині для українства критичний час. Державна незалежність, про яку віками мріяв і за яку віддав стільки життів наш народ, може, хоч це парадоксально, закінчитися національною катастрофою.
Ми, як нація досі живі тільки завдяки рідній українській мові. Така ффункція чи, точніше, місія нашої мови для багатьох незбагненна. Тим-то час од часу й чуємо безглузде: "Мова не нагодує". Нагодує, й одягне, й зігріє, й душу заспокоїть, коли цією мовою користуватимуться всі без винятку громадяни країни, - тоді вона консолідує суспільство довкола спільної мети й виступатиме не тільки як засіб спілкування, а й як провідник і натхненник людського поступу. Відомо ж бо, як слово може піднести людину, і воно ж здатне морально знищити її. "Ну що б, здавалося, слова? - питався Тарас Шевченко. - Слова та голос - більш нічого. А серце б"ється - ожива, як їх почує!"
Не випадково від часу нашого поневолення й дотепер ні з ким і ні з чим так люто не боролися й не борються вороги українства, як з нашою мовою, нашим словом.

Можна ще багато говорити і про посилення антиукраїнської пропаганди як в Росії, так і в Україні; і про п"яту колону в Україні; і про відношення влади до проблем мови; і про парламентскі слухання щодо мови; і про гуманітарні аспекти ЄЕП, і ще про багато іншого...
Хотів би почути думки форумчан з цього приводу. І велике прохання, по можливості, писати виключно українською мовою. Не посилайтеся на те, що, мовляв, можу зробити багато помилок, тому краще російською... Та ні, друже, треба з чогось починати.
Почнемо, мабуть, з питання, - що для вас є українська мова?
"Как отличить христиан от неверных?" "Режьте всех, бог отличит своих"
Горожане
+ 1
Старожил
Кілька років потому я жила в Латвії. Так процес "перебудови" там розпочали саме з іспитів державної мови. Кожен, хто хотів залишитися на своєму робочому місці, мав довести, що він гідний жити в Латвії. Іспити складали всі: від вчителів, медиків та держслужбовців до звичайних робітників. Хто не склав іспита - втрачав роботу до моменту перескладання іспиту.
Наслідок - в Латвії знають державну мову всі і вільно володіють нею.
Навіть росіяни та українці, які мешкають в Латвії вміють говорити і писати латвійською.
Наголошую на цьому, бо в порівнянні російська-українська і латвійська-українська-російська - це все одно що небо і земля. Мови - не схожі, вчити латвійську значно складніше, ніж українську.
Мені подобаються рядки "Живеш на Україні, їси український хліб, їси українське сало, - вивчай українську мову!"
Про мову, та яка зараз є даржавною та поки що єдиною в Україні, якби не хотілося деяким політичним маргіналам додати до неї ще й російську, я вже писав дуже багато, на інших форумах, та зокрема в щоденниках журналістів "Корреспондента".

Я вважаю, що війни проти української мови, як ви написали, насправді немає. Є війна проти української державності. І головні вороги для нас є ми самі та наші славні та високочолі політики.

Що для мене українська мова? Це мова моїх батьків, але, на жаль, не пращурів, оскільки коріння в мене російське. Українська мова - це один з найцінніщих скарбів, які залишились нашій багатостраждальній землі. Без мови неможливе існування нації як такої. На таку тему, пам’ятаю, дуже часто в школі давали писати твори - тому розповідати про неї тут можна дуже багато. Напишу коротко: я гордий з того, що українець і знаю добре на одну мову більше, ніж середньостатистичний житель нашої країни.

P.S. до речі, я українською мовою володію краще, ніж російською
Горожане
+ 10
Почетный
гражданин
На жаль, серед більш ніж тисячу зареєстрованих учасників форуму знайшлось лише декілька, які володіють українськлю, або мали за потрібне висловити свою думку...
На жаль...
"Как отличить христиан от неверных?" "Режьте всех, бог отличит своих"
Забаненные
0
Почетный
старейшина

Цитата:Написано: nesterova
Кілька років потому я жила в Латвії. Так процес "перебудови" там розпочали саме з іспитів державної мови. Кожен, хто хотів залишитися на своєму робочому місці, мав довести, що він гідний жити в Латвії.


Скажите если человек родился и жил в Латвии то почему от должен кому-то чего то доказывать?
Латвия - фашистское государство, а Украина - нет, вот и вся разница.
Русский язык в Украине так же приемлем на роль государственного как и украинский. :respekt:

Цитата:Скажите если человек родился и жил в Латвии то почему от должен кому-то чего то доказывать?
Латвия - фашистское государство, а Украина - нет, вот и вся разница.
Русский язык в Украине так же приемлем на роль государственного как и украинский.


Щодо Латвії - не знаю. А те що російську мову нам зараз намагаються насадити, якраз це і може перетворити Україну в фашиську державу.
Горожане
0
Залетный
[Русский язык в Украине так же приемлем на роль государственного как и украинский.
:respekt:

Зовсім не згодна чому ж тоді в Росії не зроблять українську мову другою державною???? Державна мова повинна бути одна, бо це мова нашої нації.
Забаненные
0
Почетный
старейшина

Цитата:Написано: jenyok

Цитата:Скажите если человек родился и жил в Латвии то почему от должен кому-то чего то доказывать?
Латвия - фашистское государство, а Украина - нет, вот и вся разница.
Русский язык в Украине так же приемлем на роль государственного как и украинский.


На счет Латвии - не знаю. А то что русский язык сейчас пытаются нам насадить, как раз это и может превратить Украину в фашистское государство.


Был в Кременчуге две недели назад, никто руский язык не насаживает, не пугайте народ.
Пусть кто на каком хочет тот на том и говорит.

Цитата:Написано: 17031980
[Русский язык в Украине так же приемлем на роль государственного как и украинский.
:respekt:
Зовсім не згодна чому ж тоді в Росії не зроблять українську мову другою державною???? Державна мова повинна бути одна, бо це мова нашої нації.


Если в России будет столько украиноязычных граждан как русскоязычных в Украине то может и сделают.

Цитата:Был в Кременчуге две недели назад, никто руский язык не насаживает, не пугайте народ.
Пусть кто на каком хочет тот на том и говорит.


Ну а хто ж із гаслами про російську, як другу державну бігає? Це я не про Кременчук - тут ще все більщ-менш спокійно.

Ну і ніхто ж нікому не забороняє на якій мові спілкуватися, чи не так? Тим паче на російській.
Якщо у вас є факти, які спростовують моє твердження, будь-ласка напишіть про них.

Цитата:Если в России будет столько украиноязычных граждан как русскоязычных в Украине то может и сделают.


Не зроблять, можете не вдаватися у сумніви.

Може не варто товкти воду в ступі і продовжувати даремні дискусії про значення та незамінність російської мови в Україні і про життєву необхідність зробити її державною?
Горожане
+ 10
Почетный
гражданин

Цитата: І велике прохання, по можливості, писати виключно українською мовою.

"Как отличить христиан от неверных?" "Режьте всех, бог отличит своих"
 
Предупреждение.
  • Все ваши сообщения будут отправлены на модерацию.
Написать ответ
Ваше имя
  1. жирный
  2. курсив
  3. подчёркнутый
  4. перечёркнутый
  5. цитата
  6. Спойлер Введите название спойлера (не обязательно):
  7. ссылка Введите адрес ссылки:
  8. смайлы
  9. картинка Введите адрес картинки:


    Выравнивание:
  10. Видео Введите адрес ролика (YouTube, RuTube, Vimeo, VK):

    Для RuTube и VK скопируйте код для вставки (iframe)
  11. цвет текста
  12. Слева
  13. По центру
  14. Справа
  15. скрытый
  16. информация